Vishay Dale Thin Film PLT0805Z2742LBTS
Part No.:
PLT0805Z2742LBTS
Description:
RES SMD 27.4KOHM 0.01% 1/4W 0805
Shipping
PLT0805Z2742LBTS Information
Resistance:
27.4 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
0.033" (0.84mm)