Vishay Dale Thin Film PLT0603Z7411LBTS
Part No.:
PLT0603Z7411LBTS
Description:
RES SMD 7.41K OHM 0.15W 0603
Shipping
PLT0603Z7411LBTS Information
Resistance:
7.41 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.15W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.51mm)