Vishay Sfernice PHT0402E2001BGTD
Part No.:
PHT0402E2001BGTD
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
PHT 0402 2001 B G TR1000
Shipping
PHT0402E2001BGTD Information
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Series:
PHT
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
2 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.0189W
Composition:
Thin Film
Features:
Anti-Sulfur
Temperature Coefficient:
±30ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 215°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0402
Size / Dimension:
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max):
0.018" (0.45mm)