Vishay Sfernice P0805C2102BNT
Part No.:
P0805C2102BNT
Shipping
P0805C2102BNT Information
Resistance:
21 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.2W, 1/5W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.075" L x 0.050" W (1.91mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.63mm)