Vishay Sfernice P0603Y27R4BNTA
Part No.:
P0603Y27R4BNTA
Description:
P 0603 Y 27R4 B N TR100
Shipping
P0603Y27R4BNTA Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
27.4 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.060" L x 0.033" W (1.52mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.63mm)