Vishay Sfernice P0402E7871BNPA
Part No.:
P0402E7871BNPA
Description:
P 0402 E 7871 B N PT100 E2
Shipping
P0402E7871BNPA Information
Packaging:
Bulk
Resistance:
7.87 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.63mm)