Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | OLS700D3LSH |
| Manufacturer | Sensata Technologies, Inc. |
| Series | OLS7 |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Package | Liquid |
| ProdictStatis | Open Collector |
| Type | Low-Dry |
| Output Type | 2.5 mA |
| Output Configuration | - |
| Current | - |
| Minimum Liquid Specific Gravity | 1/4" NPT and 3/8" Conduit |
| Switch Actuation Level | Polysulfone |
| Mounting Type | -25°C ~ 80°C |
| Material - Housing & Prism | 5V ~ 15V |
| Operating Temperature | |
| Voltage Rating |
The following parts include "OLS700D3LSH" in Silicon Labs OLS700D3LSH.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.