81501-000.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 81501-000 |
| Manufacturer | TE Connectivity Measurement Specialties |
| Series | - |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| Package | Liquid |
| ProdictStatis | Switch (Single Float) |
| Type | SPST-NO |
| Output Type | 1 A |
| Output Configuration | - |
| Current | - |
| Minimum Liquid Specific Gravity | Panel Mount, M16 Thread |
| Switch Actuation Level | Polypropylene (PP) |
| Mounting Type | -30°C ~ 130°C |
| Material - Housing & Prism | 100V |
| Operating Temperature | |
| Voltage Rating |
The following parts include "81501-000" in Silicon Labs 81501-000.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.