Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | LLC105000 |
| Manufacturer | SST Sensing Ltd. |
| Series | - |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Package | Liquid |
| ProdictStatis | Digital |
| Type | Push-Pull |
| Output Type | 2.5 mA |
| Output Configuration | - |
| Current | - |
| Minimum Liquid Specific Gravity | Threaded |
| Switch Actuation Level | Polysulfone (PES) |
| Mounting Type | -25°C ~ 80°C |
| Material - Housing & Prism | 4.5V ~ 15.4V |
| Operating Temperature | |
| Voltage Rating |
The following parts include "LLC105000" in Silicon Labs LLC105000.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.