Connor Winfield OHSM100-60803CF-010.0M
Part No.:
OHSM100-60803CF-010.0M
Manufacturer:
Connor Winfield
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead, 5 Leads
Description:
XTAL OSC OCXO 10.0000MHZ LVCMOS
Shipping
OHSM100-60803CF-010.0M Information
Manufacturer:
Connor Winfield
Series:
OHSM100-60803CF
Package/Case:
6-SMD, No Lead, 5 Leads
Packaging:
Strip
Product Status:
Obsolete
Base Resonator:
Crystal
Type:
OCXO
Frequency:
10 MHz
Function:
Output:
LVCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±8ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
1.000" L x 1.000" W (25.40mm x 25.40mm)
Height - Seated (Max):
0.613" (15.57mm)