Connor Winfield OH100-50503CV-020.0M
Part No.:
OH100-50503CV-020.0M
Package:
6-DIP (0.750", 19.05mm), 5 Leads
Description:
XTAL OSC VCOCXO 20.0000MHZ CMOS
Shipping
OH100-50503CV-020.0M Information
Package/Case:
Type:
VCOCXO
Frequency:
20 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Size / Dimension:
1.000" L x 1.000" W (25.40mm x 25.40mm)
Height - Seated (Max):
0.500" (12.70mm)