Connor Winfield OH100-50503CF-012.8M
Part No.:
OH100-50503CF-012.8M
Manufacturer:
Connor Winfield
Category:
Oscillators
Package:
6-DIP (0.750", 19.05mm), 5 Leads
Description:
XTAL OSC OCXO 12.8000MHZ CMOS TH
Shipping
OH100-50503CF-012.8M Information
Manufacturer:
Connor Winfield
Series:
OH100
Package/Case:
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
OCXO
Frequency:
12.8 MHz
Function:
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±5ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
Ratings:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
1.000" L x 1.000" W (25.40mm x 25.40mm)
Height - Seated (Max):
0.500" (12.70mm)