Abracon LLC O-CE70S19GW-P-E-N-R-10.000MHZ
Part No.:
O-CE70S19GW-P-E-N-R-10.000MHZ
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Oscillators
Package:
5-DIP Module
Description:
XTAL XO OCXO 10MHZ 5V SNWV
Shipping
O-CE70S19GW-P-E-N-R-10.000MHZ Information
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
O-CEx0S
Package/Case:
5-DIP Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
OCXO
Frequency:
10 MHz
Function:
Output:
Sine Wave
Voltage - Supply:
5V
Frequency Stability:
±1ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
Ratings:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
1.421" L x 1.071" W (36.10mm x 27.20mm)
Height - Seated (Max):
0.774" (19.65mm)