NDK (NIHON DEMPA KOGYO CO., LTD) NX3225SA-13M-STD-CSR-6
Part No.:
NX3225SA-13M-STD-CSR-6
Description:
CRYSTAL 13.0000MHZ 8PF SMD
Shipping
NX3225SA-13M-STD-CSR-6 Information
Frequency:
13 MHz
Frequency Stability:
±25ppm
Frequency Tolerance:
±15ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
80 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)