NDK (NIHON DEMPA KOGYO CO., LTD) NX3225SA-12.288M-STD-CRS-2
Part No.:
NX3225SA-12.288M-STD-CRS-2
Manufacturer:
NDK (NIHON DEMPA KOGYO CO., LTD)
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 12.2880MHZ 8PF SMD
Shipping
NX3225SA-12.288M-STD-CRS-2 Information
Manufacturer:
Series:
NX3225SA
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
MHz Crystal
Frequency:
12.288 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±15ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
120 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Ratings:
AEC-Q200
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)