onsemi NSRLV20MW2T1G
Part No.:
NSRLV20MW2T1G
Package:
SC-76, SOD-323
Description:
DIODE SCHOTTKY 20V 1A SOD323
Shipping
NSRLV20MW2T1G Information
Package/Case:
SC-76, SOD-323
Product Status:
Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
20 V
Current - Average Rectified (Io):
1A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
500 mV @ 900 mA
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 µA @ 15 V
Capacitance @ Vr, F:
29pF @ 5V, 1MHz
Supplier Device Package:
SOD-323
Operating Temperature - Junction:
-55°C ~ 125°C