onsemi NSR01F30MXT5G
Part No.:
NSR01F30MXT5G
Manufacturer:
onsemi
Category:
Single Diodes
Package:
0201 (0603 Metric)
Description:
DIODE SCHOTTKY 30V 100MA 2X3DFN
Shipping
NSR01F30MXT5G Information
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Technology:
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
30 V
Current - Average Rectified (Io):
100mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
600 mV @ 100 mA
Speed:
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 µA @ 30 V
Capacitance @ Vr, F:
0.9pF @ 10V, 1MHz
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
2-X3DFN (0.6x0.3) (0201)
Operating Temperature - Junction:
125°C (Max)