VPG Foil Resistors NMP130R0GL
Part No.:
NMP130R0GL
Description:
NMP130R0GL T/R THERMOSENSITIVE
Shipping
NMP130R0GL Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
130 Ohms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)