Taiyo Yuden MSAST105SB5333MFNA01
Part No.:
MSAST105SB5333MFNA01
Description:
CAP CER 0.033UF 25V X5R 0402
Shipping
MSAST105SB5333MFNA01 Information
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)