MM5120-01NDB-TR.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | MM5120-01NDB-TR |
| Manufacturer | Menlo Microsystems, Inc |
| Series | - |
| Package/Case | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| RF Type | General Purpose |
| Topology | Reflective |
| Circuit | SP4T |
| Frequency Range | 0Hz ~ 18GHz |
| Isolation | 17dB |
| Insertion Loss | 1.5dB |
| Test Frequency | 18GHz |
| P1dB | - |
| IIP3 | 90dBm |
| Features | - |
| Impedance | 50Ohm |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Supplier Device Package | - |
The following parts include "MM5120-01NDB-TR" in Silicon Labs MM5120-01NDB-TR.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.