BGS14PN10E6327XTSA1.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | BGS14PN10E6327XTSA1 |
| Manufacturer | Infineon Technologies |
| Series | - |
| Package/Case | 10-XFQFN |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| RF Type | - |
| Topology | - |
| Circuit | SP4T |
| Frequency Range | 500MHz ~ 6GHz |
| Isolation | 18dB |
| Insertion Loss | 1.2dB |
| Test Frequency | 6GHz |
| P1dB | - |
| IIP3 | 73dBm |
| Features | - |
| Impedance | 50Ohm |
| Voltage - Supply | 1.8V ~ 3.6V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | PG-TSNP-10-1 |
The following parts include "BGS14PN10E6327XTSA1" in Silicon Labs BGS14PN10E6327XTSA1.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.