SKY13348-374LF.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | SKY13348-374LF |
| Manufacturer | Skyworks Solutions Inc. |
| Series | - |
| Package/Case | 6-XFDFN Exposed Pad |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| RF Type | 802.16 WiMAX |
| Topology | Absorptive |
| Circuit | SPDT |
| Frequency Range | 500MHz ~ 6GHz |
| Isolation | 24dB |
| Insertion Loss | 1dB |
| Test Frequency | 5.85GHz |
| P1dB | 37dBm |
| IIP3 | 57dBm |
| Features | - |
| Impedance | 50Ohm |
| Voltage - Supply | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 6-MLPD (1.5x1.5) |
The following parts include "SKY13348-374LF" in Silicon Labs SKY13348-374LF.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.