Gowanda Electronics MLP22-222L
Part No.:
MLP22-222L
Shipping
MLP22-222L Information
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
1.61 A
Current - Saturation (Isat):
1.61A
DC Resistance (DCR):
152mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.215" Dia x 0.560" L (5.46mm x 14.22mm)