Vishay Electro-Films MIB10000FKSGGHWS
Part No.:
MIB10000FKSGGHWS
Manufacturer:
Vishay Electro-Films
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
Nonstandard
Description:
MIB 1% 100PPM WS
Shipping
MIB10000FKSGGHWS Information
Manufacturer:
Vishay Electro-Films
Series:
MIB
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Resistance:
1 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.025W
Composition:
Thin Film
Features:
Bonding Mountable, Moisture Resistant, RF, High Frequency
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Ratings:
Size / Dimension:
0.020" L x 0.010" W (0.50mm x 0.25mm)
Height - Seated (Max):
0.012" (0.30mm)