KYOCERA AVX MC066D225KAA
Part No.:
MC066D225KAA
Description:
CAP CER 2.2UF 6.3V X5R AXIAL
Shipping
MC066D225KAA Information
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.052" Square x 0.098" L (1.32mm x 2.50mm)