KYOCERA AVX MC04YD333KAA
Part No.:
MC04YD333KAA
Description:
CAP CER 0.033UF 16V X5R AXIAL
Shipping
MC04YD333KAA Information
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.043" Square x 0.075" L (1.10mm x 1.90mm)