KYOCERA AVX MC04YC472MAA
Part No.:
MC04YC472MAA
Description:
CAP CER 4700PF 16V X7R AXIAL
Shipping
MC04YC472MAA Information
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.043" Square x 0.075" L (1.10mm x 1.90mm)