KYOCERA AVX MC04YC223KAA
Part No.:
MC04YC223KAA
Description:
CAP CER 0.022UF 16V X7R AXIAL
Shipping
MC04YC223KAA Information
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.043" Square x 0.075" L (1.10mm x 1.90mm)