MAX2204EXK+T.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | MAX2204EXK+T |
| Manufacturer | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Frequency | 450MHz ~ 2.5GHz |
| RF Type | Cellular, W-CDMA |
| Input Range | -16dBm ~ 5dBm |
| Accuracy | ±0.5dB |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.3V |
| Mounting Type | 1.2 mA |
| Supplier Device Package | Surface Mount |
| Current - Supply | SC-70-5 |
The following parts include "MAX2204EXK+T" in Silicon Labs MAX2204EXK+T.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.