ADL5506ACBZ-R7.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | ADL5506ACBZ-R7 |
| Manufacturer | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Frequency | 30MHz ~ 4.5GHz |
| RF Type | General Purpose |
| Input Range | -45dBm ~ 5dBm |
| Accuracy | ±1dB |
| Voltage - Supply | 2.5V ~ 5.5V |
| Mounting Type | 3.8 mA |
| Supplier Device Package | Surface Mount |
| Current - Supply | 6-WLCSP (0.76x1.36) |
The following parts include "ADL5506ACBZ-R7" in Silicon Labs ADL5506ACBZ-R7.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.