AD8314ACPZ-RL7.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | AD8314ACPZ-RL7 |
| Manufacturer | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Frequency | 100MHz ~ 2.7GHz |
| RF Type | Cellular, GSM, TDMA, CDMA |
| Input Range | -45dBm ~ 0dBm |
| Accuracy | - |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Mounting Type | 5.7 mA |
| Supplier Device Package | Surface Mount |
| Current - Supply | 8-LFCSP-VD (3x2) |
The following parts include "AD8314ACPZ-RL7" in Silicon Labs AD8314ACPZ-RL7.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.