Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL219857471E3
Part No.:
MAL219857471E3
Description:
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP TH
Shipping
MAL219857471E3 Information
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
450 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
203mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.:
15000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Ripple Current @ Low Frequency:
2.73 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
Impedance:
175 mOhms
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Size / Dimension:
1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max):
2.047" (52.00mm)