Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL210252681E3
Part No.:
MAL210252681E3
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 200V SCREW CH
Shipping
MAL210252681E3 Information
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
200 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
207mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.:
10000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ripple Current @ Low Frequency:
3.5 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
Impedance:
136 mOhms
Lead Spacing:
0.504" (12.80mm)
Size / Dimension:
1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max):
2.744" (69.70mm)