Connor Winfield M605T-030.0M
Part No.:
M605T-030.0M
Manufacturer:
Connor Winfield
Category:
Oscillators
Package:
8-SMD, No Lead
Description:
XTAL OSC VCTCXO 30.0000MHZ SNWV
Shipping
M605T-030.0M Information
Manufacturer:
Connor Winfield
Series:
M605T
Package/Case:
8-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
VCTCXO
Frequency:
30 MHz
Function:
Output:
Clipped Sine Wave
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±280ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
10mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.083" (2.10mm)