Vishay Dale Thin Film M55342K08B330DRT0V
Part No.:
M55342K08B330DRT0V
Description:
M55342K 100PPM 2010 330 1% R T0
Shipping
M55342K08B330DRT0V Information
Resistance:
330 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.8W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.209" L x 0.098" W (5.31mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max):
0.033" (0.84mm)
Failure Rate:
R (0.01%)