Vishay Dale Thin Film M55342K08B126ART0
Part No.:
M55342K08B126ART0
Description:
RES SMD 126 OHM 0.1% 0.8W 2010
Shipping
M55342K08B126ART0 Information
Resistance:
126 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.8W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.209" L x 0.098" W (5.31mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max):
0.033" (0.84mm)
Failure Rate:
R (0.01%)