Vishay Dale Thin Film M55342K08B10B0RT0
Part No.:
M55342K08B10B0RT0
Manufacturer:
Vishay Dale Thin Film
Package:
2010 (5025 Metric)
Description:
RES SMD 10K OHM 0.1% 0.8W 2010
Shipping
M55342K08B10B0RT0 Information
Manufacturer:
Vishay Dale Thin Film
Series:
Military, MIL-PRF-55342, RM2010
Package/Case:
2010 (5025 Metric)
Resistance:
10 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.8W
Composition:
Thin Film
Features:
Military, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
Ratings:
2010
Size / Dimension:
0.209" L x 0.098" W (5.31mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max):
0.033" (0.84mm)
Failure Rate:
R (0.01%)