Vishay Dale Thin Film M55342K08B100DPT0V
Part No.:
M55342K08B100DPT0V
Manufacturer:
Vishay Dale Thin Film
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
2010 (5025 Metric)
Description:
M55342K 100PPM 2010 100 1% P T0
Shipping
M55342K08B100DPT0V Information
Manufacturer:
Vishay Dale Thin Film
Series:
Military, MIL-PRF-55342, RM2010
Package/Case:
2010 (5025 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
100 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.8W
Composition:
Thin Film
Features:
Military, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
Ratings:
2010
Size / Dimension:
0.209" L x 0.098" W (5.31mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max):
0.033" (0.84mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
P (0.1%)