Vishay Dale Thin Film M55342H08B221DRT0
Part No.:
M55342H08B221DRT0
Package:
2010 (5025 Metric)
Description:
RES SMD 221 OHM 1% 0.8W 2010
Shipping
M55342H08B221DRT0 Information
Series:
Military, MIL-PRF-55342, RM2010
Package/Case:
2010 (5025 Metric)
Resistance:
221 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.8W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
Ratings:
2010
Size / Dimension:
0.209" L x 0.098" W (5.31mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max):
0.033" (0.84mm)
Failure Rate:
R (0.01%)