Vishay Dale Thin Film M55342H08B1E50MT0
Part No.:
M55342H08B1E50MT0
Description:
RES SMD 1.5K OHM 1% 0.8W 2010
Shipping
M55342H08B1E50MT0 Information
Resistance:
1.5 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.8W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.209" L x 0.098" W (5.31mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max):
0.033" (0.84mm)
Failure Rate:
M (1%)