Vishay Dale Thin Film M55342E08B105BRT0
Part No.:
M55342E08B105BRT0
Package:
2010 (5025 Metric)
Description:
M55342E 25PPM 2010 105K 0.1% R T
Shipping
M55342E08B105BRT0 Information
Series:
Military, MIL-PRF-55342, RM2010
Package/Case:
2010 (5025 Metric)
Resistance:
105 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.8W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
Ratings:
2010
Size / Dimension:
0.209" L x 0.098" W (5.31mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max):
0.033" (0.84mm)
Failure Rate:
R (0.01%)