Taiyo Yuden LMK063BJ104MP-F
Part No.:
LMK063BJ104MP-F
Description:
CAP CER 0.1UF 10V X5R 0201
Shipping
LMK063BJ104MP-F Information
Product Status:
Active
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Package / Case:
0201 (0603 Metric)
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)