Taiyo Yuden LMF107B7224KAHT
Part No.:
LMF107B7224KAHT
Description:
CAP CER 0.22UF 10V X7R 0603
Shipping
LMF107B7224KAHT Information
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)