KR16TA191010W.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | |
| Part Number | KR16TA191010W |
| Manufacturer | Panasonic - DTG |
| Series | TA |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Obsolete |
| Type | Round |
| Design | Clamp |
| Impedance @ Frequency | 80Ohm @ 100MHz |
| Material | - |
| Inner Dimension | 0.342" Dia (8.70mm) |
| Outer Dimension | 0.772" Dia (19.60mm) |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Length | 0.433" (11.00mm) |
The following parts include "KR16TA191010W" in Silicon Labs KR16TA191010W.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.