2861002402.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | |
| Part Number | 2861002402 |
| Manufacturer | Fair-Rite Products Corp. |
| Series | - |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| Type | Round |
| Design | Solid |
| Impedance @ Frequency | 102Ohm @ 100MHz |
| Material | 61 |
| Inner Dimension | 0.067" Dia (1.70mm) |
| Outer Dimension | 0.165" Dia (4.20mm) |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Free Hanging |
| Length | 7.01mm |
The following parts include "2861002402" in Silicon Labs 2861002402.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.