Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | |
| Part Number | 28B0268-000 |
| Manufacturer | Laird-Signal Integrity Products |
| Series | 28 |
| Packaging | Tray |
| Product Status | Active |
| Type | Round |
| Design | Solid |
| Impedance @ Frequency | 138Ohm @ 100MHz |
| Material | 28 |
| Inner Dimension | 0.157" Dia (3.99mm) |
| Outer Dimension | 0.267" Dia (6.78mm) |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Free Hanging |
| Length | 0.560" (14.22mm) |
The following parts include "28B0268-000" in Silicon Labs 28B0268-000.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.