5943000201.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | |
| Part Number | 5943000201 |
| Manufacturer | Fair-Rite Products Corp. |
| Series | - |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Type | Toroid |
| Design | Solid |
| Impedance @ Frequency | - |
| Material | 43 |
| Inner Dimension | 0.187" Dia (4.75mm) |
| Outer Dimension | 0.374" Dia (9.50mm) |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Free Hanging |
| Length | 0.125" (3.18mm) |
The following parts include "5943000201" in Silicon Labs 5943000201.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.