KYOCERA AVX KGU02ACG1C8R0CH
Part No.:
KGU02ACG1C8R0CH
Description:
CAP CER 8PF 16V C0G 01005
Shipping
KGU02ACG1C8R0CH Information
Capacitance:
8 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.009" (0.22mm)