KYOCERA AVX KGU02ACG1C220JH
Part No.:
KGU02ACG1C220JH
Description:
CAP CER 22PF 16V C0G 01005
Shipping
KGU02ACG1C220JH Information
Capacitance:
22 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.009" (0.22mm)