KYOCERA AVX KGM21BCG2A221KT
Part No.:
KGM21BCG2A221KT
Description:
CAP CER 220PF 100V C0G/NP0 0805
Shipping
KGM21BCG2A221KT Information
Series:
KGM - C0G
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.94mm)